top of page
מיכל סגל ארנולד

מיכל סגל ארנולד

עו"ד ומגשרת - קניין רוחני ומשפט מסחרי

עו״ד וד״ר מיכל סגל ארנולד

רקע אישי

מיכל כתבה את הדוקטורט שלה על התנועה האינדיאנית AIM בארה"ב וחייתה שם רוב שנות התשעים, בעיר פילדלפיה ובשמורות אינדיאניות במינסוטה ובמניטובה שבקנדה.
 
היא בת למשפחת סוחרים, תעשיינים ואומנים ושמשה כסמנכ"ל שיווק במשך כעשור בחברת אלובין שהייתה שייכת למשפחתה. כיום, בנוסף על עבודתה במשרה מלאה כעורכת דין, היא מסיימת את לימודי התואר השני בבית הספר לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב.

הרקע המקצועי המגוון שלה וההכרות הקרובה שלה עם שדות התעשייה, המסחר, האקדמיה והיצירה מהווה יתרון גדול עבור לקוחותיה.

התמחות בתחום קניין רוחני וזכויות יוצרים

קניין רוחני.png

מיכל סגל ארנולד היא אשת מקצוע מנוסה בתחום הקניין הרוחני, והיא מסייעת ללקוחותיה להגן על זכויותיהם בקניין רוחני וזכויות יוצרים כולל:
 

  • רישום סימני מסחר, עיצובים (מדגמים), ופטנטים (בשיתוף פעולה עם עורכי פטנטים).

  • ניהול זכויות יוצרים ומתן רישיונות שימוש, שותפות בקניין רוחני וחוזים לשיתוף פעולה.

  • טיפול בהפרות קניין רוחני
     

בין לקוחותיה של סגל ארנולד תוכלו למצוא מגוון רחב של לקוחות, ובהם חברות ישראליות ובינלאומיות בהיקפים שונים, אנשים פרטיים, יוצרים ואמנים וכן משפחות. סגל ארנולד מסייעת ללקוחותיה להגן על נכסי הקניין הרוחני שלהם, בין אם מדובר בלוגו, סיסמא, קטע מוזיקלי, מוצר מעוצב, אתר אינטרנט או זכויות אחרות, ובכך לשמור על הזכויות שלהם בשוק תחרותי סוער.

מקרה מעניין:

מיכל לוותה ישראלים שנכתב עליהם ספר וזכויות ההסרטה בו נמכרו לחברת ההפקות של סטיבן שפילברג, ללא שהם יודעו או הסכימו לכך. הם רצו לתבוע, אך היא הציעה להגיע לפתרון בדרכים אחרות. היא ניהלה מו"מ מול הסופר ומול חברת ההפקות, השיגה עבור לקוחותיה הסכם עם חברת ההפקות, תוך שמירה על זכויותיהם ותשלום יפה. "תמיד עדיף להגיע להישגים במו"מ ולא בבית המשפט" היא אומרת.

דיני האינטרנט:

לשון הרע.png

סגל ארנולד מציעה שירותים מקצועיים בדיני אינטרנט, והיא מסייעת ללקוחותיה להתמודד עם אתגרים משפטיים הנובעים מהשימוש באינטרנט כמו למשל שמירה על קניין רוחני באינטרנט, חוזים במובן המקוון והשלכות שלהם, שיתופי פעולה הקשורים באינטרנט, לשון הרע והשלכותיו בעולם המקוון, הסכמי שיתוף פעולה באינטרנט ועוד. ד"ר עו"ד סגל ארנולד מספקת שירותים משפטיים מקיפים לעסקים, חברות, ואנשים פרטיים בכל מובן הקשור לאינטרנט.

על ספרה- ״רינגו ואני״

ספר.png

"רינגו ואני" – ספר הביכורים של מיכל סגל ארנולד בהוצאת פרדס

כרבים מהעוסקים בקניין רוחני, גם לעו"ד סגל ארנולד יש צדדים יצירתיים והיא עוסקת בכתיבה, שירה ומעת לעת גם בהגשת תוכניות ברדיו. בשנים האחרונות היא אף לומדת באוניברסיטת תל אביב בבית הספר לקולנוע וטלוויזיה במסגרת התואר השני.

את הספר "רינגו ואני" כתבה בהשפעת הזמן שחייתה בשמורות אינדיאניות, במסגרת לימודי הדוקטורט בארה"ב וכן עם השפעת המוזיקה של להקת הביטלס עליה.

908.jpg

הספר מספר על אישה ששקעה באבל בעקבות מות אביה ולא מצליחה לצאת ממנו. גם ניסיונה הרוחני העשיר לא מסייע לה להתגבר על צערה, אך דווקא אז רינגו סטאר מופיע בחייה ומספר לה כי היא נוסעת בזמן ויש לה הכוחות לסייע לאנשים. למרות שהיא לא מאמינה לו, היא משתכנעת לבסוף כי יש באפשרותה לצאת למסעות מעבר לחלל ולזמן וכי לא מדובר בחלומות בלבד, כפי שחשבה קודם, ומגלה כי כולנו מסוגלים לסייע זה לזה וכולנו מחוברים ואחראים זה לזה, בדיוק כפי שלמדה בישיבתה אצל האינדיאנים.

הספר עוזר לאנשים רבים להתמודד עם משברים פרטיים, אבל ופרידה מאדם קרוב. המהדורה הראשונה אזלה במהירות והספר יצא במהדורה שניה לכל החנויות בהוצאת פרדס וזמין גם היום ישרות מההוצאה או בהזמנה בחנויות. הספר "רינגו ואני" זכה להצלחה מסחררת הודות להמלצות מפה לאוזן וקוראים רבים התקשרו למיכל כדי להודות לה ולספר לה שהספר סייע להם באופן אישי.

bottom of page