top of page
שירותי המשרד.jpg

שירותי המשרד

ייעוץ

מיכל מאמינה כי עדיף לקבל מענה מקצועי מהתחלה ולהימנע מבעיות. היא מעניקה ללקוחותיה ייעוץ מקיף ויסודי המתבסס על ידיעותיה המשפטיות, המסחריות, התעשייתיות והאקדמיות, ומכינה את לקוחותיה כבר בתחילת הדרך לאתגרים העומדים בפניהם ולפתרונות האפשריים. ייעוץ כזה, היא אומרת: "מונע הסתבכויות משפטיות עתידיות וחוסך ללקוחות שלי כסף רב וכאב לב."

 

"אני יודעת שרבים חושבים שאפשר להסתדר בלי ייעוץ משפטי" היא אומרת "והם צודקים, אבל הם לא לוקחים בחשבון שייעוץ משפטי יכול למנוע מהם הוצאות גדולות בהמשך הדרך והוא יעלה להם הרבה פחות. אמנים שמגיעים אלי לאחר שהסתבכו עם מפיץ או מוציא לאור יושבים ובוכים אצלי ומצטערים שלא התייעצו איתי בהתחלה. ייעוץ מתחילת הדרך הוא השקעה בעתיד שלכם. אל תוותרו עליו".

בקניין רוחני באופן ספציפי, מאד חשוב להתייעץ משום שההיגיון של קניין רוחני וזכויות יוצרים לא חופף לעתים להיגיון האישי של היום-יום. "מישהי כתבה שיר", מיכל מספרת "ובאה אלי אחרי שמישהו אחר שר את השיר במשך זמן רב והתייחס לשיר כאל שלו. היא חשבה שכולם יודעים שזה השיר שלה ויהיה קל להחזיר לה את הזכויות. היא לא ידעה שיש מושגים כמו הסתמכות וזכויות של צד ג' ובכלל בקניין רוחני צריך לפעול מיד".

 

לקוח אחר של מיכל ביקש לרשום סימן מסחר לאחר שהשתמש בו שנים רבות וגילה שחברה אחרת משתמש בו גם כן. הוא אחר להגיע למיכל ופנה רק לאחר שהחברה השניה הצליחה לגזול ממנו חוזה עם המדינה, תחת אותו השם, שהיה שלו במשך שנים ארוכות.

 

מיכל הזהירה אותו שהוא הגיע מאוחר מדי אבל הלקוח ביקש שתעשה ככל האפשר עבורו, כי מדובר בפרויקט חיים. למרבית הצער, בדיון אצל רשם סימני המסחר נאמר לו בפירוש על ידי הרשם כי "הסוסים כבר מזמן ברחו מהאורווה" ומאוחר מדי להציל את המצב. מדובר בהפסדים של מאות אלפי ש"ח ובחיסול למעשה של העסק שלו.

"אל תחכו!" אומרת מיכל. "הגיעו לייעוץ מוקדם ככל האפשר! מדובר בהשקעה שתישא פירות ותמנע מכם הפסדים וכאבי לב."

דוגמאות לעבודה עם לקוחות בתחומי הקניין הרוחני וזכויות היוצרים:

  • ייעוץ כולל לבתי עסק ומפעלים לגבי הקניין הרוחני שלהם, הגנה באמצעות רישום קניין רוחני ברישום עיצובים, סימני מסחר ופטנטים (בשיתוף פעולה עם עורכי פטנטים), הסברים לגבי חשיפה אפשרית לפגיעה בקניין רוחני והשלכותיה, והסדרה באמצעות רישיונות שימוש.

  • ייעוץ למניעת הפרה של זכויות יוצרים.

  • ייעוץ ליוצרים לגבי כיצד להגן על זכויותיהם מתחילת הדרך, לרבות סיוע בהסכמים מול מוציאים לאור ומפיצים מכל הסוגים, הסכמי שותפות לשותפים ביצירה תוך הסדרת השימוש העתידי בקניין הרוחני ומתן מידע לגבי המצב המשפטי בו הם נמצאים.

  • ייעוץ לבעלי אתרים כיצד לנהל את הצדדים העוסקים בקניין רוחני, בעיקר באתרים בהם משתמשים מוסיפים תוכן לאתר, יצירת תקנונים לכל סוגי האתרים וניהול משברים הקשורים לאתרים.

  • כתיבת רישיונות וחוזים לניהול זכויות יוצרים מבחינה עסקית ומסחרית.

דיני חברות

דיני חברות.png

לעו"ד ד"ר מיכל סגל ארנולד ניסיון מעשי רב בתחום העסקי. במשך עשר שנים מיכל שימשה כסמנכ"ל בחברת אלובין וכן כחברת הנהלה בהתאחדות התעשיינים ויו"ר מטה כחול לבן של התאחדות התעשיינים. היא מכירה היטב את העולם העסקי ועוסקת בפן המשפטי שלו על כל צדדיו, מחוזים והקמת חברות ועד משפט מנהלי ואיכות סביבה. בזכות בקיאותה הרבה בתחום קניין רוחני וזכויות יוצרים וניסיונה העסקי בעבודה בחברות יש לה יתרון מיוחד בליווי עסקים וחברות. כעו"ד ומגשרת רצונה האמיתי הוא לפתור סכסוכים לפני הגעה לבתי משפט כדי לחסוך בעלויות עבור הלקוחות.

 

ניסיונה באלובין ובהתאחדות התעשיינים קרב אותה מאד לתחום העסקים המשפחתיים והיא חוותה מקרוב את הנושאים המיוחדים לעסקים כאלה, לרבות קונפליקטים משפחתיים המשתכפלים אל תוך יחסי העבודה, ניהול אינטרסים משפחתיים שאינם עולים בקנה אחד עם מטרות החברה, בעיות של הגדרות תפקיד, ניהול כספים ומעבר בין דורי. סגל ארנולד מעניקה שירותים משפטיים מקיפים לחברות משפחתיות מתוך הבנה לצרכים המיוחדים של חברות כאלה, והכל במטרה לאפשר לחברות לשגשג ולבני המשפחה לחיות בשלום זה עם זה ולבצע העברה בין-דורית שתיטיב עם העסק ועם המשפחה.

דגל ישראל- דיני חברות
חזון

החזון העסקי המשפטי של המשרד: שילוב בין מקצועיות משפטית וידע עסקי ומסחרי תוך ליווי הלקוחות ומניעת סכסוכים ותביעות

המשרד מאמין בניסיון למשא ומתן לפני תביעה כדי ליישב קונפליקטים באופן כלכלי למען הלקוחות. אם המו"מ אינו מביא לתוצאות הרצויות, המשרד ידוע בגישתו העקבית והתקיפה בייצוג בבתי משפט עבור לקוחותיו. הודות לרקע של עו"ד מיכל סגל ארנולד בתחום, בעלי עסקים רבים מגיעים למשרדה לקבלת ליווי משפטי וייעוץ. היא מביאה עמה ניסיון רב מהשטח, יודעת להעריך כיצד יתפתחו מצבים, לנתח אותם ולמצוא את הפתרון הנדרש.

צוואות וייפויי כוח מתמשכים

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי, שאותו עורך אדם במצב בריאותי צלול, כדי להעניק לאדם אחר לקחת עליו אחריות במקרה שיהיה "לא מבין בדבר" כלשון החוק. מדובר בחלק מניהול סוף החיים. מיכל מעניקה שירות זה של כתיבת "ייפוי כוח מתמשך" והגשתו לרשויות באופן נעים ומסביר פנים. באותו האופן היא כותבת צוואות. השירות נעשה באופן נינוח, תוך מחשבה על כל ההשלכות, והכל כדי שהלקוח והלקוחה שלה יהיו רגועים וידעו שהאינטרסים שלהם נשמרים בחייהם ולאחר מותם.

שירות משפטי מקצועי ומקיף

משרדה של עו"ד מיכל סגל ארנולד מעניק שירות משפטי מקיף לחברות ולעסקים, בכל שלבי החיים של עסק ובכל גודל שהוא. השירותים נוגעים בכל הנושאים המעסיקים את לקוחותיה, כגון: ייעוץ, רישום, חוזים וייצוג בהליכים משפטיים (ליטיגציה). השירות כולל ייעוץ ראשוני לפני ההקמה, חוזי הקמה ושותפות, חוזים עם ספקים ולקוחות, ייעוץ משפטי וחוזים לצורך השקעה, מיזוג, רכישה, עבודה עם בנקים, ייעוץ כללי בנושאי התפתחות טיפוסית של חברה, הנפקת מניות, העברת מניות, דיני עבודה וכל הנושאים האחרים שבהם נתקלת חברה בימי חייה, לרבות פירוק.

bottom of page